Saç mezoterapisi Tedavisi

Saç mezoterapisi saçın gelişimine, büyümesine faydalı olan çinko, arjinin, glutamin, ornitin, glisin, sistein, nikotinamid, folik asit, pyridoksin, biotin ve siyanokobalamin, fosfatidik asit, riboflavin ve superoksit dizmutaz gibi aminoasit, vitamin ve mineraller direk saçlı deriye enjekte edilmektedir. Mezoterapi ürünleri dondurulmamalı yada ısıtılmamalıdırlar. Güneş ışığına maruz kalmamalıdırlar. Orijinal paketlerinde korunmalıdırlar.

Bu moleküllerin saçları çevresel faktörlerden, stresten, travmadan, malnütrisyondan ve ultraviole ışınlardan koruduğu ve bu sayede kıl köklerinin stimule edildiği düşünülmektedir. köklerin stimule edilmesi saçların kalınlaşmasına yardımcı olurken, saç tellerinin kırılması, kuruması ve dökülmesini önler. Yavaş uzayan saçlar daha hızlı uzamaya başlar.

Saç Dökülmesi tedavilerinde Saç mezoterapi uygulamaları

Mezoterapi saçın yavaş uzaması, dökülme, tellerin incelmesi, saçlı derinin kuruması ve seboreik dermatit gibi durumlarda kullanılabilmektedir.

Saç lazeri ile Saç mezoterapisi birlikte kombine olarak uygulanabilir. Saçlı deride bir rahatsızlık varsa, saçlı deride bir travma varsa mezoterapi yapılması önerilmemektedir. sadece sağlıklı derilere uygulanabilir.  Yine alerjik durumlarda, hamilelerde ve emziren annelerin saçlarına mezoterapi yaptıması önerilmez. Saçlara mezoterapi uygulanan hastalar, mezoterapiden 48 saat önce ve 2 hafta sonra uzun süre güneş altında kalmamalı, ultraviole ışıklardan yada çok soğuk ortamlardan uzak durmalıdırlar. Yine bu periotta saunaya girmemelidirler. Yapılacak estetik müdaheleler için de yine iki hafta beklenilmesi önerilmektedir.

Mezoterapi saç ekimi sonrasında yapılabilir.

Saçlara yapılan mezoterapi tedavi sonrası görülebilecek olan hafif kızarıklık ve lokal inflamasyonun 48 saat içerisinde kaybolması beklenmektedir mezoterapi sonrasında.